Naši lékaři získali ocenění od České glaukomové společnosti

Jsme potěšeni, že naši lékaři doc. MUDr. Šárka Pitrová, CSc., MUDr. Elena Nutterová a doc. MUDr. Jan Lešták, CSc., MSc., byli oceněni Českou glaukomovou společností za nejlepší publikaci v oblasti glaukomu za rok 2020 a 2021. Výroční cena jim byla udělena za jejich práci nazvanou „Naše zkušenosti s mikropulzní cyklofotokoagulací v terapii glaukomů“.

Jedná se o prestižní ocenění od České glaukomové společnosti sdružující lékaře, jiné zdravotnické pracovníky a nemedicínské subjekty, které spojuje zájem v oblasti glaukomu (zeleného zákalu). Jejími členy jsou odborníci z různých oborů, kteří mají vztah ke společné činnosti. Česká glaukomová společnost (ČGS) koordinuje přednášky, semináře a publikační činnost v této oblasti tak, aby se zvýšily objektivní znalosti u oftalmologické veřejnosti. Osvětovou činností garantuje nezkreslené povědomí o glaukomu v co nejširších vrstvách veřejnosti a facilituje a garantuje zvyšování odborné úrovně vybraných specialistů.

Zelený zákal (glaukom) je chronické oční onemocnění, které v případě neléčení může vést k částečné ztrátě zraku až ke slepotě. Přezdívá se mu proto „tichý zloděj zraku“. Důležitá je prevence spočívající v měření nitroočního tlaku v oku. Rizikovými faktory jsou právě zvýšený nitrooční tlak, vyšší věk a také dědičnost, náchylnější jsou rovněž pacienti s diabetem. Pokud je glaukom diagnostikován, je třeba pod lékařským dohledem snižovat nitrooční tlak, a to očními kapkami či antiglaukomatiky, případně provést laserový či chirurgický zákrok. Správně nastavená léčba dokáže onemocnění pozastavit.

Naši lékaři Oční kliniky JL mají mnohaleté zkušenosti s diagnostikou, léčbou, operativou i dalším výzkumem glaukomu. Proto nás těší ocenění od České glaukomové společnosti, ke kterému paní docentce Pitrové, paní doktorce Nutterové a panu docentu Leštákovi srdečně gratulujeme, a děkujeme za jejich smysluplnou činnost!

 

Podobné články

9. 11. 2022

Nemocem se dá předcházet

14. 10. 2022

Zúčastnili jsme se výročního sjezdu České oftalmologické společnosti

2. 8. 2022

Změna provozní doby Oční kliniky JL

Z ostatních klinik

28. 11. 2022

Příprava těla na zimu? Raději nepodcenit

28. 11. 2022

Víte, jak rychle stárnou vaše cévy? Nechte si změřit jejich věk, vyplatí se to

15. 11. 2022

Příběh naší pacientky: Dvojčata chtěla na svět dříve

Nahoru

ORL pro děti a dospělé

Od 1.12.2022 rozšiřujeme ordinační hodiny ORL ordinace na Hůrce!
Krátké objednací lhůty, ranní i odpolední termíny!
Máme smlouvy s českými pojišťovnami.
Pro objednání volejte +420 232 232 320, info@klinikajl.cz
Sluneční náměstí 2588/14, Praha 13 - Stodůlky.

Zavřít