Novinka: Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou - 3000 Kč

Příprava a kontraindikace k MR vyšetření

Příprava a kontraindikace k MR vyšetření

Co vzít s sebou na vyšetření:

Řádně vyplněnou žádanku na vyšetření, kde jsou uvedena osobní data pacienta, přesně specifikováno požadované vyšetření a jeho očekávaný přínos, uvedena krátká anamnéza nynějšího onemocnění, údaje o předchozích operacích a intervenčních výkonech v souvislosti s požadovaným vyšetřením. Průvodka musí být vyplněna čitelně a nesmí na ní chybět jméno, podpis indikujícího lékaře a razítko příslušného oddělení či ambulance. K MR vyšetření je vhodné vždy dodat předcházející obrazovou i písemnou dokumentaci týkající se vyšetřované oblasti (CT, MR, RTG, UZ apod.). Případně požádat v jiné nemocnici, kde byla obrazová dokumentace pořízena o její digitální zaslání mezinemocniční sítí ePACS či Redimed. K vyšetření je vždy zapotřebí i platná kartička pojištěnce.

U zdravotně hendikepovaných nemocných je vítán doprovod další osoby, která je doprovodí na pracoviště a postará se o ně po vyšetření. U dětí je nutná přítomnost jednoho z rodičů. Na našem pracovišti neprovádíme MR vyšetření v celkové anestezii.

K vyšetření MR většinou není nutná žádná speciální příprava. K vyšetření mozku a obličejové části (vedlejší dutiny nosní, očnice, atd.) přicházejte bez nalíčení, bez řasenek, make-upu, pudrů, vlasových gelů, laků apod. Výjimkou je MR vyšetření břicha a pánve, kdy pacient lační minimálně 2 hodiny před vyšetřením. Speciální dietní příprava je zapotřebí před vyšetřením MR enterografie.

MR enterografie je cílené vyšetření tenkého střeva na magnetické rezonanci, které provádíme ambulantně. Důvod vyšetření, Vám byl sdělen indikujícím lékařem při návrhu vyšetření. Enterografii odmítáme provádět dříve než 7 dní od provedené kolonoskopie.Kontraindikace:

Nelze vyšetřit pacienty, kteří mají zavedený kardiostimulátor, srdeční defibrilátor, kochleární protézu! Velmi obezřetně je třeba postupovat u pacientů s umělou srdeční chlopní. Zvláštní pozornost věnujeme lidem po haváriích a úrazech, kterým se mohl dostat do těla kovový materiál, zvláště je nutné upozornit na kovovou střepinu v oku!

Určitá omezení dále platí u pacientů s umělými klouby, kovovými dlahami, kovovými svorkami, kaválním filtrem, apod., kdy vyžadujeme certifikát výrobce o MR kompatibilitě s přístrojem o síle 3 Tesla nebo potvrdit indikujícím lékařem speciální formulář.

Ordinační hodiny:

PO    7:00-20:00
ÚT   7:00-20:00
ST   7:00-20:00
ČT   7:00-20:00
PÁ    7:00-20:00
SO   8:00-16:30
NE   8:00-16:30

 

Pacienti se mohou telefonicky objednávat od 8 do 14 hodin

 

 

Kontakt:

Klinika JL, s.r.o.
V Hůrkách 1296/10
Praha – Stodůlky
158 00

mr@klinikajl.cz 
+420 296 186 133

Kdo jsme

Klinika Jana Leštáka je nestátní zdravotnické zařízení se sídlem na Praze 5 provozující řadu ambulantních specializací. Klinika má smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami. Oborem, který má na klinice nejdelší historii, je bezesporu oční oddělení, které bylo založeno MUDr. Janem Leštákem již v roce 1995. Naše klinika v současnosti   vytváří nejvíce odborných publikací a jako jediná klinika v ČR, je oprávněna používat označení FBMI ČVUT.

Partneři

Kde nás najdete

Adresa
Klinika JL, s.r.o.
V Hůrkách 1296/10
158 00 Praha – Stodůlky
Telefoní číslo
296 186 111 nebo 848 800 800 
Email
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.