Novinka: Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou - 3000 Kč

Příprava a kontraindikace k MR vyšetření

 

Co vzít s sebou na vyšetření:

Řádně vyplněnou žádanku na vyšetření, kde jsou uvedena osobní data pacienta, přesně specifikováno požadované vyšetření a jeho očekávaný přínos, uvedena krátká anamnéza nynějšího onemocnění, údaje o předchozích operacích a intervenčních výkonech v souvislosti s požadovaným vyšetřením. Průvodka musí být vyplněna čitelně a nesmí na ní chybět jméno, podpis indikujícího lékaře a razítko příslušného oddělení či ambulance. K MR vyšetření je vhodné vždy dodat předcházející obrazovou i písemnou dokumentaci týkající se vyšetřované oblasti (CT, MR, RTG, UZ apod.). Případně požádat v jiné nemocnici, kde byla obrazová dokumentace pořízena o její digitální zaslání mezinemocniční sítí ePACS či Redimed. K vyšetření je vždy zapotřebí i platná kartička pojištěnce. U zdravotně hendikepovaných nemocných je vítán doprovod další osoby, která je doprovodí na pracoviště a postará se o ně po vyšetření. U dětí je nutná přítomnost jednoho z rodičů. 

Na našem pracovišti neprovádíme MR vyšetření v celkové anestezii.

K vyšetření MR většinou není nutná žádná speciální příprava. K vyšetření mozku a obličejové části (vedlejší dutiny nosní, očnice, atd.) přicházejte bez nalíčení, bez řasenek, make-upu, pudrů, vlasových gelů, laků apod. Výjimkou je MR vyšetření břicha a pánve, kdy pacient lační minimálně 3 hodiny před vyšetřením. 

U MR enterografie je nutná speciální dietní příprava před vyšetřením. Jde o cílené vyšetření tenkého střeva na magnetické rezonanci, které provádíme ambulantně. Enterografii neprovádíme dříve než 7 dní od provedené kolonoskopie.Trpí-li pacient poruchou ledvin či sníženou funkcí ledvin, musí před vyšetřením doložit aktuální hodnoty GF, kreatininu. 

 

Kontraindikace:

Nelze vyšetřit pacienty, kteří mají zavedený kardiostimulátor, srdeční defibrilátor, kochleární protézu! Velmi obezřetně je třeba postupovat u pacientů s umělou srdeční chlopní. Zvláštní pozornost věnujeme lidem po haváriích a úrazech, kterým se mohl dostat do těla kovový materiál, zvláště je nutné upozornit na kovovou střepinu v oku!

Určitá omezení dále platí u pacientů s umělými klouby, kovovými dlahami, kovovými svorkami, kaválním filtrem, apod., kdy vyžadujeme certifikát výrobce o MR kompatibilitě s přístrojem o síle 3 Tesla nebo potvrdit indikujícím lékařem speciální formulář (viz. Dokumenty ke stažení).

Ordinační hodiny:

PO    7:00-20:00
ÚT   7:00-20:00
ST   7:00-20:00
ČT   7:00-20:00
PÁ    7:00-20:00
SO   8:00-16:30
NE   8:00-16:30

 

Pacienti se mohou telefonicky objednávat od 8 do 14 hodin

 

 

Kontakt:

Klinika JL, s.r.o.
V Hůrkách 1296/10
Praha – Stodůlky
158 00

mr@klinikajl.cz 
+420 725 058 171

Kdo jsme

Klinika Jana Leštáka je nestátní zdravotnické zařízení se sídlem na Praze 5 provozující řadu ambulantních specializací. Klinika má smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami. Oborem, který má na klinice nejdelší historii, je bezesporu oční oddělení, které bylo založeno MUDr. Janem Leštákem již v roce 1995. Naše klinika v současnosti   vytváří nejvíce odborných publikací a jako jediná klinika v ČR, je oprávněna používat označení FBMI ČVUT.

Partneři

Kde nás najdete

Adresa
Klinika JL, s.r.o.
V Hůrkách 1296/10
158 00 Praha – Stodůlky
Telefoní číslo
296 186 111 nebo 848 800 800 
Email
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.