Napsali o nás

Prof. MUDr. Hana Krejčová DrSc. – neurolog

„Soustavné vzdělávání je mou povinností, zejména při současném rychlém vývoji medicíny.“ Prof. MUDr. Hana Krejčová, DrSc. – neurolog

Někdy se člověk nemůže z mnoha různých důvodů věnovat tomu, čemu původně chtěl, ale nakonec se ukáže, že změna nebyla vůbec špatná volba. To je i případ prof. MUDr. Hany Krejčové, DrSc. Lékařka byla původně fascinována oborem gynekologie, ale nakonec v jejím životě hraje hlavní roli neurologie. Její četné úspěchy a mnohá uznání jasně ukazují, že v tomto případě osud zamíchal kartami skutečně správným směrem.

Kdy jste se poprvé rozhodla věnovat se medicíně?
Mám schovaný sešit z první třídy obecné školy, kde se nás učitel zeptal, čím chceme v životě být. Napsala jsem tehdy: Hana Vančurová chce býti lékařkou – a snad jsem si to přivolala. Přírodopis byl vždycky mým nejoblíbenějším předmětem, jako medička jsem jezdila na dětské tábory a pořádala tam přírodovědné kroužky.
Původně jste se ale nezaměřila na obor neurologie...
Po promoci jsem začínala jako nadějný gynekolog a porodník v Jičíně, ale z rodinných důvodů jsem musila tento činorodý obor, který vyžaduje rychlé rozhodování a přináší radost při úspěchu z narození dítěte nebo dobře provedené operace, vzdát.
Pak tedy přišla na řadu neurologie?
V Praze jsem byla po různých peripetiích přidělena na neurologii nemocnice Na Františku. Přednosta mne tehdy uvítal se slovy: „Paní doktorko, jsme oba zklamaní. O vás je známo, že chcete dělat jenom gynekologii a porodnictví, a já hledám atestovaného neurologa.“ Za l4 dní se mi přednosta omluvil za špatné uvítání, snažila jsem se rychle přeorientovat na pracovní postup převážně kombinační se širokou škálou diferenciálních diagnóz a možností.
Celý článek si můžete přečíst na adrese www.ibestof.cz/medicina/prof.-mudr.-hana-krejcova-drsc.-–-neurolog.html
Publikováno na stránkách profesního časopisu iBest of 22. 8. 2012