Napsali o nás

MUDr. Petr Lepší - kardiolog

"Lidé podceňují civilizační choroby, mezi něž se počítá hypertenze, cukrovka, vysoké hladiny krevních tuků. Ony totiž nebolí a ve většině případů nepůsobí větší potíže."

Zkusil si, jaké to je pracovat v nejmodernějším zdravotnickém zařízení i v zapadlé nemocnici. Významný kardiolog MUDr. Petr Lepší se pracovního nasazení nikdy nebál. Naopak. Život bral jako velkou výzvu a tohoto kréda se drží i dnes. Svým založením optimista se pozastavuje nad tím, jak pro něj je s přibývajícími léty důležitý osobní přístup i čas na pacienta. V rozhovoru upozorňuje na stále opomíjenou skutečnost: že prevence je v kardiologii nenahraditelná.

Kardiologie je považována za velmi náročný obor. Jakým měřítkem to hodnotíte z pohledu lékaře a na základě porovnání lékařských specializací vy?
Kardiologie jistě patří k těm těžším a náročnějším oborům, protože řeší často akutní stavy ohrožující závažným způsobem zdraví nebo dokonce i život pacienta. Je třeba si uvědomit, že onemocnění srdce a cév jsou nejčastějšími příčinami úmrtí v průmyslově vyspělých zemích.
Celý článek si můžete přečíst na adrese www.ibestof.cz/media-a-literatura/mudr.-petr-lepsi---kardiolog-.html

Publikováno na stránkách profesního časopisu iBest of 31. 7. 2012