Napsali o nás

Naše pokožka vs. životní styl a komerce. Aneb jak nenaletět!

Ještě jste nenašli doktora, který jen nevypráví moudra, ale skutečně vám pomůže? My ho našli, abychom vám pomohli lépe se orientovat v daném oboru, tedy dermatologii. Člověka, jehož praxe ho přivedla k okamžité diagnóze nemoci, kterou neomylně pozná. Ještě jsou lékaři, kteří mají své unikátní léčebné metody, bez ohledu na komerci, kterou nám trh nabízí, více používají zdravý selský rozum podložený kvalitním vzdělání a perfektním přehledem v oboru.

Vstupem do ordinace doktorky Schmiedbergerové se vám potvrdí pravidlo, že prvním krokem k úspěchu je začít pozitivně. I mě, když jsem překročila práh Kliniky JL (pozn. redakce: Klinika Jana Leštáka) spíše než pocit, že jsem v lékařském zařízení, obklopila příjemná energie vyzařující z veškerého personálu. Nejen laskavý a racionální přístup jdou ruku v ruce s úspěšnou diagnózou a léčbou, ale také perfektní znalost oboru a otevřená komunikace s pacientem, který by měl především porozumět příčinám a důsledkům svých obtíží, a současně tak porozumět sám sobě.

Jako lékař máte zkušenosti i z mimopražských pracovišť. V čem spočívá ta touha dostat se k práci v hlavním městě? Hraje v tom roli možnost lepší praxe?

Naopak, v době , kdy já jsem končila medicínu, platilo, že v Praze se jen tak k něčemu nedostanete, ale v menších městech ano, tam musíte dělat vše. A to je teprve zkušenost do profesního života! Nejlepší praxe je na menším městě, v mém případě to byla Příbram. Nastoupila jsem na ARO. Do Prahy jsem se snažila dostat z osobních důvodů, a to proto, že jsem zde měla svého budoucího manžela. (úsměv)

Byl obor dermatologie pro vás hned jasnou volbou?

Vůbec nebyl! Vybírala jsem z typicky ženských oborů, jako je neurologie, gynekologie či interna, ale osud mi s mým přesídlením do Prahy přivedl do cesty dermatologii, za což jsem ráda. Po krátkém čase jsem ji zcela přijala za svou. Dnes pracuji jako dermatolog v ordinaci Kliniky JL v Praze 5.

Které lékařské obory patří k těm typicky mužským?

Chirurgie a ortopedie, to jsou takové ty klasické mužské obory, kde je mnohem méně žen, poněvadž je tam zapotřebí i značná fyzická síla.

Celý článek si můžete přečíst na adrese www.menstyle.cz/nase-pokozka-vs.-zivotni-styl-a-komerce.-aneb-jak-nenaletet.html

Publikováno na portálu Menstyle 23. 11. 2012