Aktuality - Klinika JL

Příběhy našich pacientů: Mladá pacientka s nádorovým onemocněním srdce

Na ambulanci kardiologie bylo v minulých týdnech rušno. Naše lékařka totiž objevila nádor u teprve osmadvacetileté pacientky. Mladá žena navíc nedávno porodila, a tak musela být nemocná už během těhotenství. Dokud ale nezačala mít potíže, na nic se nepřišlo.

Jak to všechno začalo?

Před Vánocemi pacientka trpěla bušením srdce a brněním rukou. Šla tedy ke svému praktickému lékaři, který jí po změření tlaku, krevních testech a EKG diagnostikoval covidovou infekci a nedostatek vitamínu D. Přece jen ji ale poslal ještě na neurologii.

Na leden se tedy pacientka objednala k neuroložce MUDr. Valachovičové. Ta také žádný větší problém nenašla, ale kvůli bušení srdce jí raději dala doporučení na kardiologii. Další kroky mladé ženy tak vedly na Kliniku JL k MUDr. Buckové, u které absolvovala EKG holter, a i tam se zdálo všechno v normálu.

Obávaná, ale řešitelná diagnóza

Nález odhalilo až echokardiografické vyšetření. V levé síni byl útvar o velikosti 3 x 3 cm vyžadující operační řešení k histologické verifikaci.

Velkou roli zde sehrála dlouhodobá multioborová spolupráce naší kliniky, která funguje nejen v rámci jednotlivých oddělení, ale i s jinými pracovišti.

Paní doktorka Bucková tedy na nic nečekala a ihned pacientce zařídila přednostní operační termín v nedaleké nemocnici Na Homolce. Velkou roli zde sehrála dlouhodobá multioborová spolupráce naší kliniky, která funguje nejen v rámci jednotlivých oddělení, ale i s jinými pracovišti. Pacientka byla díky tomu přijata téměř okamžitě a operace proběhla ještě tentýž den. Naštěstí nenastaly žádné komplikace, a tak následovala standardní sedmidenní hospitalizace. Dva dny byla pacientka na jednotce intenzivní péče a potom se na pět dní přesunula na standardní pokoj.

Nyní už je pacientka v domácím léčení. Užívá léky na ředění krve a čeká na výsledky histologie. Kontrola v nemocnici proběhne měsíc po operaci, a kromě toho pacientka pravidelně navštěvuje i svého obvodního lékaře.

Prevence je základ

V každém případě tento případ potvrzuje, že nádor na srdci mohou mít i lidé ve velmi mladém věku. Pokud tedy pozorujete podobné obtíže nebo se kardiologická diagnóza vyskytla ve vaší rodině, neváhejte a co nejdříve se objednejte na prevenci.

Pacientce moc děkujeme za souhlas s uveřejněním informací a přejeme hlavně hodně zdraví!

 

Podobné články

2. 3. 2023

Omezení ošetření akutních pacientů na Oční klinice Jl

3. 2. 2023

Preventivní oční prohlídka má smysl

24. 1. 2023

Klinika JL – moderní zdravotnické zařízení s dlouhou tradicí

Z ostatních klinik

30. 3. 2023

Program komplexní preventivní péče: Investice, která se vyplatí

29. 3. 2023

Lékárna není jen “obchod s léky”, ale zdravotnické zařízení, které vám nabízí profesionální pomoc.

23. 3. 2023

Fyzioterapie pro dospělé – otevíráme novou ordinaci

Nahoru

Omezení ošetření akutních pacientů - oční

Vážení,

abychom mohli zajistit kvalitní péči a postarat se o naše objednané pacienty, jsme nuceni omezit ošetření akutních pacientů. Pokud máte akutní potíže, je pro Vás vyhrazena doba pro ošetření od pondělí do pátku v čase od 7 do 9 hodin.

V ostatních případech se přednostně obraťte na Vašeho ošetřujícího očního lékaře.

Děkujeme za pochopení

Oční klinika JL

Zavřít