Aktuality - Klinika JL

Příběhy našich pacientů: Mladá pacientka s nádorovým onemocněním srdce

Na ambulanci kardiologie bylo v minulých týdnech rušno. Naše lékařka totiž objevila nádor u teprve osmadvacetileté pacientky. Mladá žena navíc nedávno porodila, a tak musela být nemocná už během těhotenství. Dokud ale nezačala mít potíže, na nic se nepřišlo.

Jak to všechno začalo?

Před Vánocemi pacientka trpěla bušením srdce a brněním rukou. Šla tedy ke svému praktickému lékaři, který jí po změření tlaku, krevních testech a EKG diagnostikoval covidovou infekci a nedostatek vitamínu D. Přece jen ji ale poslal ještě na neurologii.

Na leden se tedy pacientka objednala k neuroložce MUDr. Valachovičové. Ta také žádný větší problém nenašla, ale kvůli bušení srdce jí raději dala doporučení na kardiologii. Další kroky mladé ženy tak vedly na Kliniku JL k MUDr. Buckové, u které absolvovala EKG holter, a i tam se zdálo všechno v normálu.

Obávaná, ale řešitelná diagnóza

Nález odhalilo až echokardiografické vyšetření. V levé síni byl útvar o velikosti 3 x 3 cm vyžadující operační řešení k histologické verifikaci.

Velkou roli zde sehrála dlouhodobá multioborová spolupráce naší kliniky, která funguje nejen v rámci jednotlivých oddělení, ale i s jinými pracovišti.

Paní doktorka Bucková tedy na nic nečekala a ihned pacientce zařídila přednostní operační termín v nedaleké nemocnici Na Homolce. Velkou roli zde sehrála dlouhodobá multioborová spolupráce naší kliniky, která funguje nejen v rámci jednotlivých oddělení, ale i s jinými pracovišti. Pacientka byla díky tomu přijata téměř okamžitě a operace proběhla ještě tentýž den. Naštěstí nenastaly žádné komplikace, a tak následovala standardní sedmidenní hospitalizace. Dva dny byla pacientka na jednotce intenzivní péče a potom se na pět dní přesunula na standardní pokoj.

Nyní už je pacientka v domácím léčení. Užívá léky na ředění krve a čeká na výsledky histologie. Kontrola v nemocnici proběhne měsíc po operaci, a kromě toho pacientka pravidelně navštěvuje i svého obvodního lékaře.

Prevence je základ

V každém případě tento případ potvrzuje, že nádor na srdci mohou mít i lidé ve velmi mladém věku. Pokud tedy pozorujete podobné obtíže nebo se kardiologická diagnóza vyskytla ve vaší rodině, neváhejte a co nejdříve se objednejte na prevenci.

Pacientce moc děkujeme za souhlas s uveřejněním informací a přejeme hlavně hodně zdraví!

 

Podobné články

19. 5. 2023

Analýza tělesného složení a stravovací návyky z pohledu obezitologa

27. 4. 2023

Vše, co byste měli vědět o operaci šedého zákalu (katarakty)

14. 4. 2023

Příběh pacientky s plastikou mitrální chlopně

Z ostatních klinik

5. 6. 2023

Akční červnová nabídka - Lékárna Poliklinika Hůrka

1. 6. 2023

Klinika ORT-ART podporuje malé sportovce

1. 6. 2023

Měření plicního věku přímo v lékárně

Nahoru Kariéra

Rekonstrukce výtahu na Klinice JL

 

Vážení klienti,

Protože se snažíme neustále zlepšovat kvalitu a dostupnost našich služeb, v období
7. 8. 2023 - 18. 8. 2023 proběhne plánovaná rekonstrukce výtahu na Klinice JL, V Hůrkách 1296/10, Praha 13 – Stodůlky. Po tuto dobu bude výtah v celé budově mimo provoz. Doporučujeme tedy našim pacientům s omezenou hybností, aby se v tomto termínu neobjednávali ke svému lékaři na plánovaná vyšetření. Přístup do ordinací ve druhém patře bude po celou dobu rekonstrukce možný pouze po schodišti.

E-recepty na pravidelně užívané léky Vám rádi vystavíme i bez nutnosti osobní návštěvy.

Přijměte, prosím, naši omluvu za dočasné omezení provozu a komplikace jím způsobené. Děkujeme za pochopení.

Tým JL Kliniky

Zavřít