Aktuality - Klinika JL

Interní vyšetření a jeho význam i návaznost na další obory

Interní lékařství patří k nejdůležitějším oborům klinické medicíny, a to nejen díky své klíčové roli v prevenci a diagnostice, ale také svou provázaností s ostatními lékařskými obory. Nezaměřuje se pouze na jednotlivé orgány, ale na tělo jako celek, který zkoumá v souvislostech. Díky tomu mnohdy úzce spolupracuje s ostatními obory medicíny – kardiologií, gastroenterologií, imunologií, endokrinologií a diabetologií, hematologií, pneumologií aj.

interní vyšetření

K Internímu vyšetření se přistupuje v rámci prevence a diagnostiky, při léčbě chronických chorob i během předoperační přípravy nebo také před nástupem do lázní. Nejčastěji ho absolvují pacienti s onemocněním oběhové soustavy, jako je např. vysoký krevní tlak či ischemická choroba srdeční, metabolickým onemocněním - nejčastěji diabetes mellitus aj.. Absolvovat byste jej ale měli také v případě, že Vás trápí vleklé nespecifické zdravotní obtíže, může totiž pomoci identifikovat jejich příčinu, kterou lze pak ve většině případů vhodně zvolenou cílenou terapií efektivně léčit.

V Innova Healthcare si význam interního vyšetření uvědomujeme, i proto jsme jej zařadili  do našeho Programu komplexní preventivní péče jako základní stavební kámen komplexních preventivních prohlídek. Ty jsou sestaveny tak, aby za minimum potřebného času poskytly maximum informací o Vašem aktuálním zdravotním stavu.

Internistka Vám v rámci komplexní preventivní prohlídky provede celkové interní vyšetření založené na podrobné anamnéze, fyzikálním vyšetření vč. EKG a laboratorních testech. Výstupem z prohlídky je souhrnná lékařská zpráva s výsledky a doporučeními. V případě klinických zjištění se o Vás rádi postaráme i v rámci Navazující komplexní péče.

Více informací o Programu komplexní preventivní péče najdete zde.

 

 

Podobné články

21. 7. 2023

Ochrana pokožky před sluncem z pohledu dermatologie

20. 7. 2023

Ultrazvukové vyšetření břicha: Jak probíhá a jak se připravit?

28. 6. 2023

Jak vybrat dioptrické brýle a jak o ně pečovat?

Z ostatních klinik

15. 9. 2023

Podzimní nachlazení vás už nezaskočí: Jak na prevenci a léčbu?

14. 9. 2023

ORT-ART na veletrhu práce KAM PAK pro mladé zdravotníky

12. 9. 2023

Akční zářijová nabídka - Lékárna Poliklinika Hůrka

Nahoru Kariéra